Navigácia

 • Nové možnosti štúdia od školského roka 2019/2020

  Nové možnosti štúdia od školského roka 2019/2020

  Športové gymnázium, Ostredková 10, Bratislava sa od 1.januára 2019 transformuje na Strednú športovú školu, Ostredková 10, Bratislava.

  Žiakovi ponúka možnosť vybrať si z nasledovných študijných odborov.

 • DOD STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA

  DOD STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA

  Deň otvorených dverí na Strednej športovej škole, Ostredková 10,  Bratislava, sa uskutoční v utorok 29. januára 2019 od 8.30 – 12.00 hod v budove školy a telocvični.

           Srdečne pozývame k nám žiakov deviatych ročníkov, rodičov a výchovných poradcov zo ZŠ, ktorí prejavujú záujem o štúdium na našej škole v odboroch:

  • športové gymnázium – úplné stredné všeobecné vzdelanie s maturitou
  • športový manažment – úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou

           Sledujte našu web stránku www.sportgymba.sk alebo www.sportschool.sk na ktorej pravidelne zverejňujeme aktuálne informácie.

 • Vážení rodičia a milí žiaci

  Vážení rodičia a milí žiaci

  pokojné a radostné prežitie vianočných sviatkov a v novom roku veľa zdravia, šťastia, osobných aj pracovných úspechov Vám želajú 

                          vedenie a zamestnanci školy

 • BUDAPEŠŤ 2018

  Vianočné trhy u našich južných susedov boli krásne – dobré jedlo, punč /nealkoholický!!!/, príjemná hudba, milé drobnosti, to všetko umocňovalo čarovnú atmosféru.

       Trio dozorkýň, pardon učiteliek /Augustínová, Čičmancová, Matoušková/, malo všetko pod kontrolou, takže domov sa vrátili všetci väzni, pardon žiaci 1.A a tercie, žiadne straty doteraz neevidujeme.

       Už teraz plánujeme ďalší výlet, nechajte sa prekvapiť!!!

 • Exkurzia do Viedne

  V pondelok 17.12.2018 sa uskutočnila exkurzia našich žiakov do Viedne pod vedením pedagógov paní Wolfovej, Beláňovej a pána Mikušku. Cieľom exkurzie bola návšteva Prírodovedeckého múzea (Naturhistorisches Museum) na Námestí Márie Terézie a nákupného centra. Po preštudovaní exponátov v múzeu sa žiaci presunuli do ulíc Viedne, kde „študovali“ miestne obchody. Po prehliadke Dómu sv. Štefana (Stephansdom) sa všetci premiestnili na vianočné trhy, kde nakúpili vianočné darčeky. Výlet sa skončil cca o 16.00 h. Cestu späť do Bratislavy si žiaci spríjemnili spevom /???/ v autobuse! Už teraz sa tešíme na ďalšie vianočné výlety.

  Šťastné a veselé Vianoce!!! Exkurzia do Viedne

 • Mikuláš na nás opäť nezabudol

  Keďže sú športovci zvyknutí na tvrdý režim plný tréningov, driny a odriekania, o to viac si vážia, keď aspoň na chvíľku môžu „zhrešiť“. A tento rok „zhrešili“ poriadne!

  Mikuláš /za výdatnej pomoci rodičov prímy a tercie/ ich odmenil veľkou dávkou sladkostí. Ale veď...energia je základ! Samozrejme nemohli chýbať ani čerti a anjeli, ktorí si to evidentne užívali.

       Už teraz sa tešíme, čo si pre nás Mikuláš vymyslí na budúci rok!

 • Vianoční škriatkovia

  Vianoční škriatkovia prímy a sekundy, elfovia sexty a víly Janka, Božka, Evka sa vydali 18.12. do vianočnej Budapešti. Najskôr sa zahriali v Tropicariu, kde škriatkovia objavovali rybičky, opičky, jašteričky, hadíky, prešli sa pod vycerenými žralokmi a na záver kontaktovali „slizké“ raje. Následne sa škriatkovia vrátili do uzimeného prostredia a pokračovali prechádzkou cez historickú Budapešť. Hladné brušká zasýtili na vianočných trhoch plných dobrôt a teplého punčíku. No a deň ukončili parádnou guľovačkou pri citadele nad vysvietenou maďarskou metropolou.

 • Nielen športom je športovec živý!

  V pondelok /19.11./ sa prváci v sprievode svojej triednej učiteľky Silvie Čičmancovej zúčastnili divadelného predstavenia svetoznámeho dramatika /Moliere - Zdravý nemocný/. Bol to nielen kultúrny šok, pardon zážitok, ale aj príjemne strávené spoločné chvíle. Všetci si to užili a už teraz sa tešia na ďalšie predstavenie!

 • Exkurzia do Slovenského národného archívu

  Archivári, vedeckí pracovníci SNA študentom kvinty a semináru z dejepisu priblížili svoju prácu vo svojich autentických priestoroch. Umožnili nám nahliadnuť do stovky rokov starých dokumentov celoslovenského významu, zalistovať si vo vzácnom antifonári, čítať v inkunábule, či v kráľovskej listine z roku 1206. Nás zaujali aj pravidlá futbalu z r. 1925... A dôkazom toho, že šport a práca v archíve sa nevylučuje, je pán Doc. Ivan Galamboš, ktorý je nie len vychýrený reštaurátor, ale aj historicky prvý majster Československa v tanečnom športe. Bolo nám potešením ho spoznať.

  Do galérie Exkurzia do Slovenského národného archívu boli pridané fotografie.

 • Oznam o udelení voľna žiakom na 29.10.2018

 • Exkurzia Macocha

  Pani učiteľky Janka, Božka a Evka zobrali malých mimoňov (príma, sekunda) na expedíciu „Light hole“ (ČR – Moravský kras – Priepasť Macocha). Cieľom expedície bolo najskôr preveriť svoje fóbie, keďže hrozila akrofóbia (strach z výšok, pohľadu do hĺbok), klaustrofóbia (strach z uzavretých priestorov), následne nezabiť krápník (kvapeľ) a nespôsobiť infarkt netopierikom, prípadne prepad zvyšného stropu jaskyne, či neutopiť seba aj ostatných mimoňov v riečke Punkva. No a na záver nezabiť pani učiteľky a šoféra mimoním spevom. Môžeme povedať, že mimoni splnili všetky body expedície, poctivo vyplnili projekt na papieroch (po odovzdaní na zdrapoch) a už teraz sa pripravujú na ďalšie dobrodružstvá, ktoré ich čakajú ešte tento školský rok.

  Do galérie Exkurzia Macocha boli pridané fotografie.

 • August 1968: Nádeje a vytriezvenia (2018)

  Do galérie August 1968: Nádeje a vytriezvenia (2018) boli pridané fotografie.

 • August 1968: Nádeje a vytriezvenia

  "Pri príležitosti 50.výročia invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, navštívili žiaci našej školy z I.B, II.B, IV.B sprevádzaní svojimi triednymi učiteľkami p.Krasseltovou, Talovou, Ondrejkovičovou 6.9.2018 výstavu August 1968: Nádeje a vytriezvenia, inštalovanú v budove Slovenského rozhlasu. Súčasťou výstavy bolo šestnásť ilustrovaných panelov s odbornými textami, dobové audiovizuálne nahrávky, faksimile dokumentov, 3D predmety a svedectvá pamätníkov, expozície fotografií tragických udalostí z roku 1968. Výstava žiakom priblížila dramatické udalosti pražskej jari, augusta 1968 aj obdobienormalizácie, ktoré po invázii vojsk Varšavskej zmluvy v Československu nastúpilo. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s týmito udalosťami zaujímavou formou mimo školských lavíc."

 • BSK Tech Day 2018

  Do galérie BSK Tech Day 2018 boli pridané fotografie.

 • BSK Tech Day 2. edícia - najväčšie herno-technologické podujatie na Slovensku

  BSK Tech Day 2. edícia - najväčšie herno-technologické podujatie na Slovensku

  sa uskutoční V PIATOK 5. OKTÓBRA 2018 V ČASE OD 08:00 DO 14:00 HOD V REFINERY GALLERY. Počas podujatia sa zároveň uskutoční BSK eSports League, ktorom budú môcť študenti opäť súťažiť v 5 elektronických hrách, pričom víťazi postupujú na víkendové Majstrovstvá SR v elektronických športoch a budú mocť zmerať svoje sily s najlepšími hráčmi zo Slovenska a Česka.Počas dňa sme pre študentov BSK spolu s univerzitami, neziskovými organizáciami, vzdelávacími spolkami a odborníkmi z praxe pripravili na 3 pódiách inšpiratívne prednášky o technológiach a najnovších výdobytkoch modernej techniky. SPOLU S PRODEKANMI FIIT STU, FEI STU A FMFI UK BUDÚ MÔCŤ ŠTUDENTI DISKUTOVAŤ O MOŽNOSTIACH ŠTÚDIA v oblasti informačných technológií, zažijú UKÁŽKY MNOŽSTVA MIMOŠKOLSKÝCH VZDELÁVACÍCH AKTIVÍT zameraných na moderné technológie, ale aj PREDNÁŠKY OD POPREDNÝCH SLOVENSKÝCH PODNIKATEĽOV O TOM, AKO ROZBEHNÚŤ SVOJ VLASTNÝ START-UP či iné aktivity.

  V prípade záujmu sa nahláste najneskôr do utorka 2.10.2018 p. učiteľovi Milanovi Kamanovi a hráči sa musia ešte zaregistrovať aj online! Počet lístkov je limitovaný.

 • Úprava príspevku na stravovanie

  Úprava príspevku na stravovanie

  Na základe vyšších finančných nákladov na potraviny upravujeme o 0,10 centov od 1.10.2018 príspevok na stravovanie v školskej jedálni podľa vekových skupín nasledovne:

  Stravníci príma - kvarta na 2,71 €

  Stravníci kvinta - septima a I. - IV. ročník na 2,84 €.

  Mgr. Vladimír Paulik

  riaditeľ školy

 • ŠKOLA NA HOKEJ

   "Slovan do toho!" Vo štvrtok 13.9. sa tento pokrik ozýval Zimným štadiónom Ondreja Nepelu aj vďaka nám-študentom a učiteľom našej školy.

       Užili sme si príjemné chvíle nielen vďaka kvalitnému výkonu slovenského tímu,ale najmä preto,že sme pochopili,že nie sme len spolužiaci,ale aj kamaráti a že naši učitelia vedia byť výbornými "parťákmi".

       Naše nadšenie zdieľal aj Harvy-neodmysliteľná súčasť slovanistického hokeja.

       Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú akciu!

  Do galérie ŠKOLA NA HOKEJ boli pridané fotografie.

 • Oznam

  Oznam

  Dňa 5.9.2018 /streda/ budú prebiehať na Športovom gymnáziu v Bratislave opravné maturitné skúšky pre celý Bratislavský kraj. Z tohoto dôvodu bude zabezpečený náhradný program pre žiakov prímy až kvarty triednymi učiteľmi. Vyššie ročníky sa zúčastnia len tréningového procesu. Strava v školskej jedálni sa nebude vydávať. 

  vedenie školy

 • Obnova platnosti ISIC pri uplatňovaní zliav 2018/2019

  Začiatok nového školského roka je už tradične spojený s obnovou platnosti preukazov ISIC/EURO26. Platnosť preukazov trvá do 30.9.2018 a pre zabezpečenie nepretržitej platnosti je najlepšie známku ISIC 09/2019 zakúpiť ešte počas septembra. Študenti sa tak vyhnú možným problémom pri uplatňovaní zliav napr. v Orange pri ISIC PAUŠÁLI či v UNIONE pri cestovnom poistení, ale aj mnohých ďalších zľavách.

  Známky sa budú dať objednať školou až do 31.10.2018.

  Žiaci ktorí tak neurobia do konca októbra, budú mať možnosť objednať známku už len cez www.objednaj-preukaz.sk. Známky objednané samými žiakmi v eshope budú zasielané na domácu adresu žiaka, nie na školu.

 • Začiatok školského roka 2018/2019

  Začiatok školského roka 2018/2019

  Školský rok 2018/2019 začína v pondelok 3.9.2018 o 10.30 hod. Obed bude poskytnutý všetkým žiakom v školskej jedálni, po ukončení otvorenia nového školského roka s triednymi učiteľmi.

strana: