Navigácia

 • Oznam o udelení voľna žiakom na 29.10.2018

 • Exkurzia Macocha

  Pani učiteľky Janka, Božka a Evka zobrali malých mimoňov (príma, sekunda) na expedíciu „Light hole“ (ČR – Moravský kras – Priepasť Macocha). Cieľom expedície bolo najskôr preveriť svoje fóbie, keďže hrozila akrofóbia (strach z výšok, pohľadu do hĺbok), klaustrofóbia (strach z uzavretých priestorov), následne nezabiť krápník (kvapeľ) a nespôsobiť infarkt netopierikom, prípadne prepad zvyšného stropu jaskyne, či neutopiť seba aj ostatných mimoňov v riečke Punkva. No a na záver nezabiť pani učiteľky a šoféra mimoním spevom. Môžeme povedať, že mimoni splnili všetky body expedície, poctivo vyplnili projekt na papieroch (po odovzdaní na zdrapoch) a už teraz sa pripravujú na ďalšie dobrodružstvá, ktoré ich čakajú ešte tento školský rok.

  Do galérie Exkurzia Macocha boli pridané fotografie.

 • August 1968: Nádeje a vytriezvenia (2018)

  Do galérie August 1968: Nádeje a vytriezvenia (2018) boli pridané fotografie.

 • August 1968: Nádeje a vytriezvenia

  "Pri príležitosti 50.výročia invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, navštívili žiaci našej školy z I.B, II.B, IV.B sprevádzaní svojimi triednymi učiteľkami p.Krasseltovou, Talovou, Ondrejkovičovou 6.9.2018 výstavu August 1968: Nádeje a vytriezvenia, inštalovanú v budove Slovenského rozhlasu. Súčasťou výstavy bolo šestnásť ilustrovaných panelov s odbornými textami, dobové audiovizuálne nahrávky, faksimile dokumentov, 3D predmety a svedectvá pamätníkov, expozície fotografií tragických udalostí z roku 1968. Výstava žiakom priblížila dramatické udalosti pražskej jari, augusta 1968 aj obdobienormalizácie, ktoré po invázii vojsk Varšavskej zmluvy v Československu nastúpilo. Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s týmito udalosťami zaujímavou formou mimo školských lavíc."

 • BSK Tech Day 2018

  Do galérie BSK Tech Day 2018 boli pridané fotografie.

 • BSK Tech Day 2. edícia - najväčšie herno-technologické podujatie na Slovensku

  BSK Tech Day 2. edícia - najväčšie herno-technologické podujatie na Slovensku

  sa uskutoční V PIATOK 5. OKTÓBRA 2018 V ČASE OD 08:00 DO 14:00 HOD V REFINERY GALLERY. Počas podujatia sa zároveň uskutoční BSK eSports League, ktorom budú môcť študenti opäť súťažiť v 5 elektronických hrách, pričom víťazi postupujú na víkendové Majstrovstvá SR v elektronických športoch a budú mocť zmerať svoje sily s najlepšími hráčmi zo Slovenska a Česka.Počas dňa sme pre študentov BSK spolu s univerzitami, neziskovými organizáciami, vzdelávacími spolkami a odborníkmi z praxe pripravili na 3 pódiách inšpiratívne prednášky o technológiach a najnovších výdobytkoch modernej techniky. SPOLU S PRODEKANMI FIIT STU, FEI STU A FMFI UK BUDÚ MÔCŤ ŠTUDENTI DISKUTOVAŤ O MOŽNOSTIACH ŠTÚDIA v oblasti informačných technológií, zažijú UKÁŽKY MNOŽSTVA MIMOŠKOLSKÝCH VZDELÁVACÍCH AKTIVÍT zameraných na moderné technológie, ale aj PREDNÁŠKY OD POPREDNÝCH SLOVENSKÝCH PODNIKATEĽOV O TOM, AKO ROZBEHNÚŤ SVOJ VLASTNÝ START-UP či iné aktivity.

  V prípade záujmu sa nahláste najneskôr do utorka 2.10.2018 p. učiteľovi Milanovi Kamanovi a hráči sa musia ešte zaregistrovať aj online! Počet lístkov je limitovaný.

 • Úprava príspevku na stravovanie

  Úprava príspevku na stravovanie

  Na základe vyšších finančných nákladov na potraviny upravujeme o 0,10 centov od 1.10.2018 príspevok na stravovanie v školskej jedálni podľa vekových skupín nasledovne:

  Stravníci príma - kvarta na 2,71 €

  Stravníci kvinta - septima a I. - IV. ročník na 2,84 €.

  Mgr. Vladimír Paulik

  riaditeľ školy

 • ŠKOLA NA HOKEJ

   "Slovan do toho!" Vo štvrtok 13.9. sa tento pokrik ozýval Zimným štadiónom Ondreja Nepelu aj vďaka nám-študentom a učiteľom našej školy.

       Užili sme si príjemné chvíle nielen vďaka kvalitnému výkonu slovenského tímu,ale najmä preto,že sme pochopili,že nie sme len spolužiaci,ale aj kamaráti a že naši učitelia vedia byť výbornými "parťákmi".

       Naše nadšenie zdieľal aj Harvy-neodmysliteľná súčasť slovanistického hokeja.

       Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú akciu!

  Do galérie ŠKOLA NA HOKEJ boli pridané fotografie.

 • Oznam

  Oznam

  Dňa 5.9.2018 /streda/ budú prebiehať na Športovom gymnáziu v Bratislave opravné maturitné skúšky pre celý Bratislavský kraj. Z tohoto dôvodu bude zabezpečený náhradný program pre žiakov prímy až kvarty triednymi učiteľmi. Vyššie ročníky sa zúčastnia len tréningového procesu. Strava v školskej jedálni sa nebude vydávať. 

  vedenie školy

 • Obnova platnosti ISIC pri uplatňovaní zliav 2018/2019

  Začiatok nového školského roka je už tradične spojený s obnovou platnosti preukazov ISIC/EURO26. Platnosť preukazov trvá do 30.9.2018 a pre zabezpečenie nepretržitej platnosti je najlepšie známku ISIC 09/2019 zakúpiť ešte počas septembra. Študenti sa tak vyhnú možným problémom pri uplatňovaní zliav napr. v Orange pri ISIC PAUŠÁLI či v UNIONE pri cestovnom poistení, ale aj mnohých ďalších zľavách.

  Známky sa budú dať objednať školou až do 31.10.2018.

  Žiaci ktorí tak neurobia do konca októbra, budú mať možnosť objednať známku už len cez www.objednaj-preukaz.sk. Známky objednané samými žiakmi v eshope budú zasielané na domácu adresu žiaka, nie na školu.

 • Začiatok školského roka 2018/2019

  Začiatok školského roka 2018/2019

  Školský rok 2018/2019 začína v pondelok 3.9.2018 o 10.30 hod. Obed bude poskytnutý všetkým žiakom v školskej jedálni, po ukončení otvorenia nového školského roka s triednymi učiteľmi.

 • Úradné hodiny počas letných prázdnin

  Úradné hodiny počas letných prázdnin

  Úradné hodiny počas letných prázdnin od 2. júla do 3. septembra 2018 sú v pracovných dňoch od 9:00 do 11:00 hod.

 • Pekné letné prázdniny a dovolenky

  Pekné letné prázdniny a dovolenky

  Milí žiaci a učitelia, užite si letné prázdniny, zrelaxujte, aby ste mali veľa tvorivých síl do ďalšieho školského roka. Prajeme vám relax a oddych pri činnostiach, na ktoré ste nemali čas po celý školský rok.

 • Výsledky II. kola talentových skúšok do 1. ročníka 4.ročného štúdia

  Výsledky II. kola talentových skúšok do 1. ročníka 4.ročného štúdia
 • II. kolo talentových skúšok do 1. ročníka 4-roč. štúdia 2018/19

  II. kolo talentových skúšok do 1. ročníka 4-roč. štúdia 2018/19
 • Exkurzia Bohémia - Praha, Karlštejn, Škodovka

  12. júna – 13. júna trieda príma A doplnená staršími pomocníkmi vyrazila na exkurziu historickým regiónom Bohémia. Šli sme po stopách Karla IV., Václava Klementa, Václava Laurina a po ceste sme stretli rozprávkového Krtečka, Golema, Luciu Bílu či Jaromíra Jágra. Zažili sme snáď všetko, cez diaľničnú zápchu, posteľ na fakíra, kúpeľňu hore nohami, až po vtipné sprievodkyne či konské vetry. Nám samozrejme nechýbala dobrá nálada a mobil v ruke (svojka odvšadiaľ musela byť). Prišli sme zdraví, bez akýchkoľvek strát, s preplnenými simkami a prázdnymi externými nabíjačkami.

 • Predĺženie platnosti ISIC pre školský rok 2018/19

 • Triedy 2017-18

  Do galérie Triedy 2017-18 boli pridané fotografie.

 • Skvelé výsledky našich žiakov na BSK ESPORTS LEAGUE

  Počas prvého ročníka elektronických športov BSK, ktorý sa konal 1.6.2018, náš žiak Denis Turac vyhral turnaj v CLASH ROYALE. Zahanbiť sa nenechali ani žiaci Filip Knoška, Frederik Školka, Juraj Adamovič, Gerhardt Pohl a Slezák Michal, ktorí vybojovali postup do štvrťfinále v LEAGUE OF LEGENDS.

 • Turnaj stredných škôl v elektronických športoch – „BSK ESPORTS LEAGUE“

  Turnaj stredných škôl v elektronických športoch – „BSK ESPORTS LEAGUE“

  1.6.2018 v Refireny Gallery sa bude súťažiť v 5 hrách (*pri dostatočnom záujme sa pridá aj 6. hra – DOTA2), kde víťazný tím/jednotlivec postupuje na celoslovenský turnaj, ktorý sa uskutoční nasledujúci deň – v sobotu (2.6.) s možnosťou zmerať si sily s profesionálnymi hráčmi z celého Slovenska a vyhrať peňažné sumy až do výšky 800€. Hry, v ktorých je možné súťažiť a celkové kapacity účastníkov v rámci stredných škôl: 

  1. COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE - 16 tímov po 5 hráčov

  2. LEAGUE OF LEGENDS - 16 tímov po 5 hráčov

  3. HEARTHSTONE – 32 hráčov

  4. CLASH ROYALE – 64 hráčov

  5. FIFA – 32 hráčov· _*__DOTA2 __– X tímov po 5 hráčov_

  Tímy, ktoré by reprezentovali školu v jednotlivých hrách treba registrovat NAJNESKÔR DO 14.5 u učiteľa M. Kamana. Turnaj je organizovaný formou BYOC („bring your own computer“), teda účastníci turnaja sú povinní si doniesť vlastné PC/laptopy/telefóny, s výnimkou FIFA hráčov. 

  Harmonogram turnaja:· 8:00-9:00 registrácia hráčov a uvítací balíček· 9:00-16:00 skupinové fázy (aj s prestávkami)· 16:00+ finálové zápasy

  Viac info o podujatiach Y-Games a Techfest nájdete na:· 

  http://y-games.sk/

  https://www.facebook.com/YGamesSlovakia/

  https://www.youtube.com/watch?v=7x8-PnKBoIY 

  http://techfest.sk/co-je-techfest/

strana: